ارسال رایگان آگهی

مبانی مدیریت زنجیره تامین

دانلودها, جزوه, کتاب ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

مبانی مدیریت زنجیره تامین

 

مبانی مدیریت زنجیره تامین

مبانی مدیریت زنجیره تامین

مدیریت زنجیره تامین به زنجیره تامین و سازمان های درون آن به صورت یک مجموعه

واحد نگاه می کند.

در واقعا هر محصول – بازار یک زنجیره تامین می باشد،( زیرا هر محصول ممکن است

تامین کنندگان و مشتریان متفاوتی داشته باشی و یا اینکه برای هر محصول – بازار

ممکن است که استراتژی های مختلفی داشته باشند) بنابراین به تعداد محصولات و

گروه محصولات مختلف زنجیره تامین داریم و در مدیریت زنجیره تامین باید مجموعه

این زنجیره ها مدیریت شود.

 

هماهنگی بین استراتژی های مارکتینگ و استراتژی های زنجیره تامین اگر استراتژی شرکت حضور در کل بازار و رقابت بر

اساس قیمت است، پس باید زنجیره تامینی داشته باشیم که بر اساس هزینه پایین بهینه شده است.

اگر استراتژی شرکت حضور در بخشی از بازار و رقابت بر اساس ارائه خدمات و تسهیلات بهتر به مشتریان است، باید زنجیره

تامینی داشته باشد که بر اساس پاسخ دهی مناسب و سریع بهینه گردیده است.

زنجیره تامین و مارکتینگ و استراتژی های کلان سازمان بسیار باهم در تعامل هستند.

مدیریت زنجیره تامین تلفیقی است از هنر و علم که در جهت بهبود دسترسی به مواد اولیه ,ساخت محصولات و یا خدمات و انتقال آن به مشتری بکار میرود .

مدیریت زنجیره تامین بر یکپارچه سازى فعالیت‌هاى زنجیره تامین و نیز جریان‌هاى اطلاعاتى مرتبط با آنها از طریق بهبود در روابط زنجیره ، براى دستیابى به مزیت رقابتى قابل اتکا و مستدام مشتمل مى‌شود. بنابراین، مدیریت زنجیره تامین عبارت است از فرایند یکپارچه سازى فعالیت‌هاى زنجیره تامین و نیز جریان‌هاى اطلاعاتى مرتبط با آن، از طریق بهبود و هماهنگ سازى فعالیت‌ها در زنجیره تامین تــــولید و عرضه محصول  تا تحویل به مشتری نهایی را در بر میگیرد.

 

لینک دانلود …مبانی مدیریت زنجیره تامین

 

 

 

تبلیغات

ارسال نظر

 • پاورپوینت اقتصادخرد - دکترداودی

  با در ۷ بهمن ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  یکی از اهداف اقتصاد خرد بررسی بازار و برقرار کردن یک رابطهٔ نسبی پولی بین کالاها و خدمات است. همچنین به بررسی موارد شکست بازار (مواردی که بازار قادر به تولید نتیجهٔ مطلوب و درخور نبوده) می‌پردازد و تئوری‌هایی را برای داشتن یک بازار رقابتی شرح می‌دهد. در نظریه عرضه و تقاضا معمولاً فرض بر این قرار داده می‌شود که فضا کاملاً رقابتی است. این بدین معناست که خریداران و فروشندگان بسیاری در بازار وجود دارند و هیچ‌کدام از آنها نمی‌توانند بر قیمت‌ها تأثیر بگذارند. درمعادلات زندگی واقعی این فرض با مشکل مواجه است زیرا بسیاری از خریداران و فروشندگان این توانایی را دارند که بر قیمت‌ها تأثیرگذار باشند. در خصوص نظریهٔ عرضه و تقاضا در اغلب موارد تجزیه و تحلیل پیچیده‌ای نیاز است تا بتوان یک مدل عرضه و تقاضا ارائه داد.

 • سیستم مدیریت تولید MRP II

  با در ۳ آذر ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  سیستم مدیریت تولید MRP II     MRP در اوایل دهه ۱۹۶۰ به عنوان یک رویکرد کامپیوتری به برنامه ریزی تدارک و تولید مواد در آمریکا شکل گرفته و کتاب راهنمای کامل آن در سال ۱۹۷۵ توسط ارلیکی منتشر گردید. بدون شک تنکیک MRP پیش از جنگ جهانی دوم نیز به صورت دستی و به […]

 • شبیه سازی چیست و چطور شبیه سازی کنیم . Simulating

  با در ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  شبیه سازی چیست و چطور شبیه سازی کنیم . Simulating     شبیه سازی ( Simulating ) در یک تعریف خیلی کلی مجموعه ای از روش ها وابزارها برای مشابه سازی سیستم های واقعی می باشد که عموما به وسیله کامپیوتر و نرم افزار انجام می شود.

 • کنترل موجودی یا مدیریت موجودی

  با در ۳ آذر ۱۳۹۶ - 0 نظرات

    کنترل موجودی یا مدیریت موجودی کنترل موجودی، (به انگلیسی: Inventory Control) روش‌های مورد استفاده برای اطمینان از اینکه سطح موجودی کالای موردنظر حفظ شود. هدف از کنترل موجودی، بررسی و نگاه داشت سطحی از موجودی است، که هزینه‌های سیستم را کمینه می‌کند. کنترل موجودی جریانی است که ضمانت می‌کند اقلام موجود سازمان با در نظر گرفتن عوامل زمان، […]

 • محيط سازمان Organization environment

  با در ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2 نظرات

  محيط اختصاصي يك سازمان بر اساس قلمرو انتخابي آن تغيير خواهد كرد . قلمرو يك سازمان ادعايي است كه يك سازمان نسبت به دامنه محصولات يا خدمات ارايه شده و همچنين بازار متصرف شده خود دارد .